Skatan har ingen åsikt om

Rebecca & Fiona … som hon överhuvudtaget inte vet vem de är.

Men hon har fått en ny omvärderad åsikt om Annette Kullenberg efter hennes  galna ”utbrott” på Citypriset när hon delade ut något pris till ovan damer. Damer kanske är lite för mycket sagt om man nu inte känner dom, som Skatan inte gör,  men att säga så här vid en prisutdelning som Annette Kullenberg (72)  gör, tar i alla fall priset … tycker Skatan … som citerar Aftonbladet.

Väl på scenen nöjde sig inte journalisten med att läsa upp namnen på de nominerade. Enligt Dagens Media ska Kullenberg ha förklarat för publiken att DJ-duon Rebecca & Fiona ”horat runt i hela stan” och ”legat med allt och alla på alla kajer”.

– Man kan säga att Rebecca och Fiona är kvinnornas svar på manliga svin, de har gett suggorna ett ansikte, säger hon. Det finns ju en massa karlar som är ute och raggar och hamnar i säng hos olika damer.

Beklämmande, lågt och inte roligt alls … tycker i alla fall Skatan (65)

Foto: Nicklas Thegerström

Läs även andra bloggares åsikter om , ,

2 reaktioner till “Skatan har ingen åsikt om

  1. Tja, Anette Kullenberg var ju 70-talet en skärpt och engagerad skribent men åratals alkolmissbruk har tagit ut sin rätt. Sorgligt att se henne nu!

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.