… när StinaFina och Skatan fikade där på Middagsrundan.
Och så köpte hon sig en Stetsonhatt …
Inte en sån där cowboysare utan en hatt av märket Stetson … som hon prydde med några skatfjädrar …
Tjusigt värre … eller hur?
Våren är definitivt här … med snudd på Försommaren …
Det gäller att passa på 🙂
Magnolia är sååå vackert och så tjusig du kommer att bli i den hatten!
Kramar
Ja Magnolian är sååå vacker men också så kortlivad att det gäller att ta tillfället i akt och njuta medan tid är …
Tack allra mjukast för den komplimangen … jag tror faktiskt att den kommer att passa mig och min ”typ” … 🙂
Kram!
Åh herregud så vackert! Och vilken cool hatt! Du är cool! Hoppas du är det bokstavligen också efter den där dryga febern! Fick så himla brått att jag inte mailade tillbaka; jag var inte vid egen dator heller.
Visst är magnolian ett vackert träd … och … visst … visst är hatten cool. Jag blev jätteglad av att köpa den . Febern är väl inte helt borta men ”poppar upp” mer sällan så den är säkert på retur.
Ha det fint!
Kram!
Den är underbar! Min mamma bär ofta hatt och gärna i den här modellen och stilen.
Kram
Jag gillar också lite ”manligt” stuk på mina hattar för jag är ju inte direkt den ”ljuva” typen …
Kram!
Åh så mysigt!
Ja, försommaren är vad de sägs vara. Jag som tycker våren just har börjat.
Finns det inget som heter förvåren eller förvintern också? 😉
Kram
Visst gick det fort här på slutet … med våren … men till helgen skall det visst bli lite svalare igen så då får väl Försommaren maka sig tillbaka ett slag. Jag vet inte om förvåren finns men kanske förvintern … om den nu kommer att starta lika tidigt som förra året …
Men det vår vi verkligen inte hoppas …
Kram!
Åh kära Skatan, du är så himla cool. Och tjusigt värre blir det med den där hatten.
Tackar tackar … jag blir nästan generad 🙂 … Men hatten är cool … helt klart … i alla fall.
Kram!
Mangolian är vacker och hatten också. Du är en sådan person som är snygg i hatt och det är minsann inte alla åtmiinstone inte jag. Cool är du.
Jag har egentligen alltid gillat hatt men inte vågat bära sådana förrän på ”äldre” dagar. Ja, solhattar förstås, men inga riktiga.
Det är skönt att ha på sig det man gillar … nu skiter man i ”vad folk tycker” . Trots att det är modernt är det inte så många som har hatt. Åtminstone inte här i Nyköping.
Visst skulle du klä i hatt … kanske också en sån här lite mer ”manlig” variant. Prova får du se…
Kram!
Det är så mycket som är vackert nu. Själv hinner jag inte riktigt med våren.
Hoppas du har piggat på dig.
Hatten, Skatan – hatten! Du är som gjord för att bära hatt. Åh…
Har jag sagt att du är goaste du?
God morgon!
/Marie
Nä … man måste verkligen sno på för att hinna med Våren. Men nu skall det visst bli ett bakslag till helgen så sedan får den väl ta sats igen … och vi med den.
Jag har piggat på mig lite grand … feberhoppen kommer inte lika ofta … och du, har jaaag sagt att DU är goaste du? För du har då sagt det tidigare till mig … Så … tack detsamma … och
Kramar!
Önskar att jag klädde i hatt. Tycker det är vrål snyggt. Inte ens ett litet pannband att svettas i kan jag bära.
Du bär definitivt hattar med den ära
Ha en bra kväll
Är du verkligen säker på det … nog finns det en hatt som passar dig. Du har kanske bara inte hittat den ännu.
Jag älskar hattar och har alltid gjort men först på sistone blivit lite ”modigare” och bär inte bara solhattar 🙂
Kram!