Sömntabletter

Skatan har suttit hela dagen i skuggan och dels skrivit de misslyckade inläggen på bloggen, dels försökt få in något på Facebook

Förgäves.

De gick ända bort till White Sand Resort för att röra på sig lite och drack en banan/orange shake och när hon skulle resa sig för att trava hemåt igen höll hon på att svimma.

Och väl hemma kastade hon sig på sängen för att försöka få sig en blund. Då började det förstås krypa i de förbannade benen?

Och klockan var bara strax efter fyra

.

20140112-174547.jpg

Nu har Mannen gått till ett apotek för att köpa sömntabletter. Kan Skatan inte sova en natt till blir hon galen.

Spritt språngande galen

5 reaktioner till “Sömntabletter

  1. Det förstår jag mer än väl! På grund av hälsoskäl har jag kommit in i en period när jag inte somnar. Man kan bli galen för mindre 😦 Hoppas mannen din får köpt tabletter som hjälper.

    Kram

  2. Hoppas att du får tabletter som gör att du får sova. Det är ett elände att ligga vaken natt efter natt!
    Kram, Ingrid

  3. Utan ordentlig sömn är det svårt att njuta av allt underbart som bjuds för kropp och själ. Hoppas du får lite sömn!
    Kram

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.